MUDr. Kateřina Cajthamlová

5 důležitých otázek
MUDr. Kateřiny Cajthamlové

Při hubnutí se lidé často soustředí pouze na svoji váhu, ale celá věc má často mnohem širší souvislosti. Já jako internista zabývající se psychosomatickými chorobami doporučuji položit si následujících 5 otázek. Pokud si na ně sami sobě dokážete pravdivě odpovědět, můžete najít leckdy tu pravou příčinu vašich nadbytečných kilogramů tuku i účinný způsob, jak se jich zbavit.

Vaše nejčastější dotazy

Celulitida

Datum: 2009-02-02 08:08:08 | Od: system

Jak se můžu zbavit celulitidy?Naše odpověď

Celulitida, která postihuje ženy výrazně častěji než muže, může být těžkým oříškem. Žádné zlaté pravidlo na jeho vyřešení neexistuje. Mnozí lidé však referují, že jim pomohla CLA (konjugovaná linolová kyselina). Tato kyselina potlačuje enzym lipoprotein lipázu a brání vstřebávání tuků do tukových buněk. Místo toho jsou tuky přesměrovány do svalových buněk, kde CLA aktivuje jiný enzym zvaný karnitin palmitoyl transferáza, jenž odpovídá za oxidaci a spalování tuků.


Tip: I když účinek fyzického cvičení na úbytek tukových zásob třeba nevidíte, cvičení skutečně představuje rozdíl ve spalování tuků, takže s ním za žádnou cenu nepřestávejte.

Zpět