MUDr. Kateřina Cajthamlová

5 důležitých otázek
MUDr. Kateřiny Cajthamlové

Při hubnutí se lidé často soustředí pouze na svoji váhu, ale celá věc má často mnohem širší souvislosti. Já jako internista zabývající se psychosomatickými chorobami doporučuji položit si následujících 5 otázek. Pokud si na ně sami sobě dokážete pravdivě odpovědět, můžete najít leckdy tu pravou příčinu vašich nadbytečných kilogramů tuku i účinný způsob, jak se jich zbavit.

Vaše nejčastější dotazy

Obezita

Datum: 2009-02-02 08:08:08 | Od: system

Proč jsou některé druhy obezity nebezpečnější než jiné?Naše odpověď

Odborníci rozlišují mezi lidmi s nadváhou podle toho, jestli jejich postava připomíná jablko nebo hrušku. Lidé s postavou jako jablko vypadají, jakoby kolem horní části těla nosili sud. Takový druh obezity se považuje za nebezpečnější, protože tuk v tomto případě obaluje srdce a další životně důležité orgány, což zvyšuje riziko např. srdečně-cévních onemocnění. Tvar hrušky je typický pro jedince, kteří mají docela štíhlý trup, ale tuk se jim ukládá na bocích a stehnech. Tenhle druh obezity se nepojí s žádným zvýšeným rizikem onemocnění.


Tip: Podle posledních výzkumů je lepší mít lehkou nadváhu a být v dobré kondici, než mít podváhu a být tělesně neaktivní.

Zpět