MUDr. Kateřina Cajthamlová

5 důležitých otázek
MUDr. Kateřiny Cajthamlové

Při hubnutí se lidé často soustředí pouze na svoji váhu, ale celá věc má často mnohem širší souvislosti. Já jako internista zabývající se psychosomatickými chorobami doporučuji položit si následujících 5 otázek. Pokud si na ně sami sobě dokážete pravdivě odpovědět, můžete najít leckdy tu pravou příčinu vašich nadbytečných kilogramů tuku i účinný způsob, jak se jich zbavit.

Vaše nejčastější dotazy

Kalorie a maso

Datum: 2009-02-02 08:08:08 | Od: system

Kolika kalorií se vyvaruji, když z masa odkrojím tučný okraj?Naše odpověď

Lidé jsou často komicky posedlí tukem, který je vidět, což je obvykle tučný okraj masa. Množství takto sebelépe viditelného tuku je ovšem často zanedbatelné ve srovnání se skrytými tuky v sušenkách, dortech, zmrzlinách, bramborových lupíncích a dalších druzích potravin, které konzumujeme a na obsažené tuky nehledíme. Tlustý okraj masa neodkrajujte, jestliže vám chutná. Raději omezte ty ostatní věci. Dlouhodobě vám to určitě přinese mnohem lepší výsledky.


Tip: Viditelný – a přírodní – tuk, jako je třeba tučný okraj steaku, představuje něco jako špičku ledovce. Zdánlivě to je obrovská hrozba, ale ve srovnání se všemi tuky, které nevidíte, například ztuženými tuky a transmastnými kyselinami v pečivu a sušenkách, to je úplné nic.

Zpět